Скрыть объявление
В разделе [Блоги] создавший тему - модератор в ней.

Arto terapio

Тема в разделе "Krea verkoj de Esperantistoj", создана пользователем prostofk, 21 июл 2018.

Метки:
  1. prostofk

    prostofk ► Хозяин судьбы ★ Участник
    Топик Стартер

    Регистрация:
    18 окт 2016
    Сообщения:
    1.331
    Симпатии:
    920
    Баллы:
    88
    En nia okupata tempo, kiam multaj homoj ofte havas ne kaj provi # malstre? i faras en gimnazioj, fitness clubs, uzante varion de antidepressants . Arto terapio proponas plibonigi vian sanon kun la helpo de iu direkto de ornamaj artoj . Persono kiu estas pasia pri ajna negoco ĉesas zorgi pri la problemoj renkontita en laboro ... en la familio. ... Li forgesas pri ĉiuj siaj bezonas ...bezonas... bezonas…. Kontraktanta malsamajn aferojn vi amas helpas eviti efike nervoza malordoj efike malstreĉi i kaj plene malstreĉiĝi en via libera tempo .

    En ĉi tiu temo vi planas loki la materialoj .kiu povas helpi homojn (kiu konsideras sin mem ne creative) por trovi ion por la animo.


    [​IMG]
     
  2. prostofk

    prostofk ► Хозяин судьбы ★ Участник
    Топик Стартер

    Регистрация:
    18 окт 2016
    Сообщения:
    1.331
    Симпатии:
    920
    Баллы:
    88
    [​IMG]

    Ĉi-tio estas mia desegnaĵo farita en 1995
     
  3. prostofk

    prostofk ► Хозяин судьбы ★ Участник
    Топик Стартер

    Регистрация:
    18 окт 2016
    Сообщения:
    1.331
    Симпатии:
    920
    Баллы:
    88
    Ĉi-tio skulptita produkto estas farita en 1984.Tiel mi esprimis sian dankemon al Esperanto.[​IMG]

    [​IMG]

    La plado mi eltranĉis en 1986 .Ĉe tiu tempo, mi ŝatis la ĉizado de la ganch de uzbeka majstroj.

    [​IMG]

    Ĉe tiu tempo wood carving = medito.
     
  4. prostofk

    prostofk ► Хозяин судьбы ★ Участник
    Топик Стартер

    Регистрация:
    18 окт 2016
    Сообщения:
    1.331
    Симпатии:
    920
    Баллы:
    88
    Se produkti ajna ama aktiveco ni forgesu pri tempo kaj ni mem. En ĉi tiu kazo, ni etendas nia vivo faras ĝin pli ĝoja kaj realigas nian destino. Kiam mi elpensis ornamaĵoj kaj poste elĉisas mi akiras plezuron.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  5. prostofk

    prostofk ► Хозяин судьбы ★ Участник
    Топик Стартер

    Регистрация:
    18 окт 2016
    Сообщения:
    1.331
    Симпатии:
    920
    Баллы:
    88
    Mi vere ŝatas inventi ornamaĵoj . Do mi kolektas malsamajn specojn de ĝi. La plej simpla speco de geometria, sed la plej interesa estas la plektado.
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  6. prostofk

    prostofk ► Хозяин судьбы ★ Участник
    Топик Стартер

    Регистрация:
    18 окт 2016
    Сообщения:
    1.331
    Симпатии:
    920
    Баллы:
    88
    Eble inter la legantoj estas homoj kiuj kredas ke vi ne havas sufiĉan sperton por krei harmonia koloro kombinaĵoj. Proponas ilin ludo de kiu ili gajnos plezuro (kiel mi opinias ) kaj necesa sperto. Vi devos foto de naturaj objektoj vi ŝatas . Tiam provu miksante koloroj por repreni 5-6 koloroj kiuj estos kiel fermi kiel ebla = proksima al la ĉefaj koloroj en la foto.

    Среди читателей возможно есть люди , которые считают , что не имеют достаточного опыта создания гармоничных цветовых сочетаний. Предлагаю им игру от которой они получат удовольствие (как я думаю ) и необходимый опыт. Вам понадобится понравившаяся фотография природных объектов . После чего попробуйте с помощью смешивания красок подобрать 5-6 цветов которые будут максимально = приближены к основным цветам на фотографии.

    Ekzemple(Например) :

    [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG]
     
  7. prostofk

    prostofk ► Хозяин судьбы ★ Участник
    Топик Стартер

    Регистрация:
    18 окт 2016
    Сообщения:
    1.331
    Симпатии:
    920
    Баллы:
    88
    Tre bona maniero por malstreĉiĝi kaj malpezigi streson estas punktа pentraĵo.
    Очень хорошим способом расслабиться и снять стресс являются точечные росписи.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Por studado, vi povas uzi plastaj ujoj de manĝaĵoj. Ekzemple , boteloj de limonado, siteletoj de majonezo, eĉ platoj de viandoj semiproductoj. Farbo por pentraĵo povas esti uzita guaŝo miksinta kun blanka farbo el polyvinyl acetata emulsio.

    Для обучения можно использовать пластиковые упаковки от продуктов питания . Например , бутылки из -под лимонада, ведерки из под майонеза, даже подложки из под мясных полуфабрикатов . Краска для росписи может быть использована гуашь смешанная с белой краской из поливинилацетатной эмульсии.



    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Последнее редактирование: 2 окт 2018

Поделиться этой страницей